Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

TWIN CITIES CUP - mezinárodní plavecký mítink v Miškolci

Miskolc (Maďarsko), 1. – 3. 12. 2017

O víkendu se plavci KPS Ostrava, závodníci žákovských a dorosteneckých kategorií, zúčastnili kvalitně obsazeného mezinárodního plaveckého mítinku v maďarském Miškolci. Závodů se účastnilo 17 plaveckých klubů z Maďarska a 9 zahraničních klubů. Celkem změřilo své síly 372 závodníků. Závody se konaly na 10dráhovém 50m bazénu s olympijskými parametry.

Jan Pala

„Závodníci, kvalifikovaní na  Mistrovství ČR, které se koná 9. – 10. 12. 2017, odpočívají. Z toho důvodu jsme na závody vyslali plavce, kteří se na výše zmíněné mistrovství nekvalifikovali“.

 „Družstvo osmi závodníků předvedlo neskutečně bojovný výkon. Vytvořili skvělý tým a s jeho podporou dokázali z Miškolce přivézt tři cenné medaile. Jakub Šlachta vybojoval stříbrnou medaili v disciplíně 400 volný způsob, Eva Pytlová získala bronzovou medaili v závodě na 200 znak a ve stejné disciplíně dokázal vylovit z bazénu bronz i Tobias Polanský“.

Jakub Šlachta

„Už před startem jsem cítil, že na to mám, proto jsem rozjel závod velmi rychle. Díky tomu jsem dokázal překonat svůj osobní rekord o 7 vteřin, což mi přineslo i stříbrnou medaili“.  

Plavci KPS Ostrava opět dokázali, že patří mezi plaveckou elitu nejen v rámci města či kraje, ale v celé České republice.