Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Zimní mistrovství ČR dorostu a seniorů

Plzeň, 23. – 26. listopadu 2017.

Plavci Klubu plaveckých sportů Ostrava přivezli ze Zimního MČR dorostu a dospělých, konaného od čtvrtku 23. 11. do neděle 26. 11. 2017 v Plzni, neuvěřitelných 24 medailí, bez účasti svých nejlepších plavkyň Barbory Závadové (v současné době trénuje v Austrálii) a Věry Kopřivové (trénuje v USA).

Nejúspěšnější dorostenkou byla Veronika Petřeková, která vybojovala jeden titul Mistryně ČR, 2x druhé a 1x třetí místo. Další medailová umístění dorostenců zajistili: Matyáš Machalla, Dominika Geržová, Roman Procházka, Daniel Havlík a Marika Hudcová.

Nejúspěšnější plavkyní v seniorské kategorii se stala Tereza Závadová, která získala 3 stříbrné medaile, další hodnotná medailová umístění vybojovali Michal rubášek, Marika Hudcová a Petra Gebauerová.

"Většině našich plavců se podařilo vylepšit si své osobní rekordy, takže jsme s výsledky nadmíru spokojeni. Jediné, co nás mrzí je, že se nikomu z nich nepodařilo vyplavat limit na ME v krátkém bazénu (Kodaň), které se uskuteční v polovině prosince a mistrovství bylo jediným nominačním závodem. Je škoda, že jsme to velké množství 4. míst (celkem 9) nedokázali „přetavit“ na medailové pozice," uvedl Libor Kohut, vedoucí trenér výpravy trenér plavců Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových.

„Klub plaveckých sportů Ostrava opět potvrdil, že patří mezi nejlepší plavecké kluby v republice. Podpora Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje nám pomáhá vytvořit pro všechny naše závodníky špičkové podmínky k přípravě, což  v současné době považuji za jeden z nejdůležitějších faktorů v dosažení kvalitních sportovních výkonů.

 

Zajímavosti

  • Michal Rubáček – dvojnonásobný účastník OH se ve svých 31 letech loučil se svou bohatou a úspěšnou kariérou a rozloučil se stylově – 3. místem v disciplíně 50 motýl. Na mistrovství dorazil ze svatební cesty v Karibiku.

Tereza Závadová

200VZ

„Na dvoustovce kraula jsem si po dvou letech zaplavala osobní rekord, následoval den volna, v neděli finále. Skvělý závod, už si nepamatuji, kdy naposled se mi dvoustovka plavala tak dobře, skvělý závod a překvapivé druhé místo.“

800VZ

„Naopak to bylo s osmistovkou kraulem, po čtyřstovce jsme chtěly vylézt, pak se ve mně něco zlomilo a řekla jsem si, proč se šetřit na posledním startu, nakonec opět osobní rekord a druhé místo. Jsem šťastná jako blecha“.

Petra Gebauerová

„Hotovo, kdyby mi na konci září někdo řekla, že na mistrovství budu takhle plavat, nevěřila bych. Především osobní maximum o čtyři vteřina v disciplíně 100 motýl mě silně motivuje do další práce a přípravy na letní sezónu.“