Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Ostravští plavci postoupili do finále

Ve dnech 3. – 4. března proběhlo v Pardubicích semifinále soutěže Mistrovství ČR družstev. Plavci Klubu plaveckých sportů Ostrava, kteří v této soutěži již dlouhodobě dosahují vynikajících výkonů, opět potvrdili, že právem patří mezi českou plaveckou špičku a s přehledem postoupili do finále.

Družstvo žen, přestože je oslabeno o účast dvou závodnic, nejlepší česká plavkyně Barbora Závadová, v současné době trénuje v Austrálii a Věra Kopřivová trénuje ve Spojených státech amerických, dokázalo s přehledem postoupit z prvního místa ziskem 476 bodů před plavkyněmi z Pardubic, které vybojovali 352 bodů.

Družstvo mužů, které bylo výrazně oslabeno marodkou, obsadilo druhou příčku za plavci z Komety Brno, která v minulém roce obhájila prvenství v této soutěži. Svou pomoc při finále soutěže přislíbil ostravským plavcům i dvojnásobný olympionik a český rekordman Michal rubášek.

„Všichni členové týmu, jak mužů, tak žen, se dokázali v důležité chvíli semknout a vytvořili skvěle fungující družstva, což se pozitivně projevilo nejen na výkonech žen, ale především mužů“ hodnotí vystoupení trenér ostravských dorostenců Libor Kohut.

„Podařilo se nám bez problémů postoupit do finále, které proběhne na našem domácím bazéně a jsme připraveni výhodu domácího prostředí maximálně využít“ nastínil další postup druhý z trenérů, Vítězslav Hartmann.
Finále soutěže proběhne 30. – 31. března v Ostravě na Krytém bazénu SAREZA.