Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Barbora Závadová se zúčastnila Mistrovství Evropy

Nejlepší česká plavkyně Barbora Závadová, členka Klubu plaveckých sportů Ostrava se zúčastnila Mistrovství Evropy v plavání, které se konalo počátkem srpna ve skotském Glasgow. Zde se představila na čtyřech tratích.

400 polohový závod – průběh závodu negativně poznamenala plavecká čepice, která v polovině závodu Báře spadla z hlavy, takže druhou polovinu dokončila bez ní. Čas 4:46,87 znamenal 12. místo.

200 motýl – časem 2:11,69 zaplavala Bára nový Český rekord a tento čas jí zajistil 10. příčku v celkovém pořadí.

200 polohový závod – do semifinálových bojů postoupila Bára jako 10., v semifinále zlepšila ranní výkon, přesto zůstala na nepostupovém 10. místě s časem 2:14,25.

400 volný způsob – čas 4:14,54 byl 1,69 sekundy z postupovým osmým místem, Bára v této disciplíně vybojovala 11. příčku a zaostala o více než jednu sekundu za vlastním Rekordem ČR.

 Hodnocení Báry

„Bohužel s mým vystoupením na ME nemůžu být spokojená. I přesto, že můj první a hlavní start poznamenala nepříjemná věc v podobě spadnutí čepice, snažila jsem se na to ihned zapomenout a soustředit se na své další tři starty. V mém vedlejším startu 200 motýl jsem si udělala hezky osobní a český rekord, tak jsem se těšila na další starty, hlavně 200 polohovku. V ní mi bohužel finále taky uniklo. Byl to pro mě rok plný změn, tak jsem byla zvědavá, jaké výsledky přinese. Bohužel teď je na čase popřemýšlet, co bylo dobře a co asi špatně.“

„Za týden odlétám na Mistrovství Brazílie v krátkém bazénu, kde budu reprezentovat brazilský klub Flamengo. Pozvali mě a já souhlasila, navíc si můžu zlepšit trošku chuť. Na konci září odlétám znovu do Austrálie, zpátky do trénování.“