Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Velká cena Brna

Ve dnech 20. – 21. 10. proběhla na krytém bazénu za Lužánkami jubilejní 50. Velká Cena Brna v plavání. Protože se jednalo o poslední kvalifikační závod na MS v krátkém bazénu v čínské Hangzhou, závodu se zúčastnila téměř kompletní špička českého plavání. Vedle účasti nejlepších plavců ze Slovenska, Rakouska a Maďarska si pořadatelé přichystali jedno velké překvapení v podobě startu největší hvězdy současného světového plavání Katinky Hosszu.

Také plavci z Klubu plaveckých sportů Ostrava si nenechali ujít příležitost změřit si síly s touto výtečnou konkurencí a i bez svých největších klubových hvězd, trávící přípravu v zahraničí (B. Závadové a V. Kopřivové) se tohoto závodu zúčastnili. Mezi touto velmi silnou konkurencí se ostravští neztratili a do odpoledních finálové osmičky se probojovaly hned 2 ostravské plavkyně - Veronika Petřeková a Marika Hudcová. Druhá jmenovaná si v den svých 17. narozenin nadělila velmi pěkné dárky v podobě medailového úspěchu na 100m a 200m znak, kde se na stupně vítězů postavila po boku tzv. Iron Lady Katinky Hosszu.

Marika Hudcová po finále 200 Z

„Dvoustovka se mi ráno v rozplavbách plavala dobře a říkala jsem si, že by to ve finále mohlo být velmi dobré, pokud zvládnu první stovku rychleji, to se naštěstí podařilo a s výsledným časem i umístěním jsem spokojená“.

Marika Hudcová po finále 100 Z

„Stovku jsem ráno v rozplavbách šla v osobáku a nevěřila jsem, že bych to odpoledne ještě mohla vylepšit, ale zaměřila jsem se více na start a obrátky a vyšlo to přímo parádně s dalším výrazným zlepšením ranního osobáku“.

Libor Kohut – trenér závodnice

„S výsledky ostravských plavců jsme velmi spokojeni. Naši svěřenci podali velmi pěkné výkony, přestože jsme se na tyto závody nijak speciálně nepřipravovali. Individuální výkony Mariky a Veroniky byly velmi příjemný překvapením.