Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Roman Procházka splnil limit na MS juniorů

Plavec KPS Ostrava Roman Procházka splnil limit pro účast na Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa juniorů. O víkendu proběhla v Bratislavě Velká cena Slovenska. Roman se na tento závod, společně s trenérem, připravil a nahlásil reprezentačnímu trenérovi pokus o splnění limitů. V dopoledních rozplavbách dokázal splnit limit na Mistrovství Evropy Juniorů a vytvořil dorostenecký rekord ČR. V odpoledním finále tento čas ještě dokázal vylepšit a splnil limit na Mistrovství Světa Juniorů. Tento čas jej současně vynesl na třetí pozici v evropských tabulkách dané věkové kategorie.

A jak svůj životní závod Roman komentuje?

"Před odpoledním finále na 100K jsem se necítil úplně nejlépe. Ráno v rozplavbách jsem totiž přepálil začátek  a konec mne pak pěkně štípnul, ale limit na MEJ a překonání českého dorosteneckého rekordu byl velmi příjemnou náplastí na tuto bolest. Již jsem moc nevěřil, že to dokážu zopakovat, nebo dokonce vylepšit, ale závod jsem rozjel trochu rozumněji a v závěru jsem pak měl spoustu sil. Dohmátl jsem a nevěřil vlastním očím....bylo to tam, 50,28 což znamenalo nejen posunutí rekordu ale navíc i limit na svět". 

 

Libor Kohut (trenér):

"Dopadlo to přesně tak, jak jsme si s Romanem plánovali v té nejideálnější variantě.  Ze tří povolených pokusů na plnění limitu na MEJ se to povedlo hned napoprvé, navíc v krásných národních rekordech a s limitem na svět jako třešničkou na dortu. Teď se můžeme soustředit jen na tvrdou práci, kterou zúročíme v létě na šampionátech".