Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Roman Procházka se zúčastnil Mistrovství Evropy Juniorů

Mistrovství Evropy Juniorů proběhlo ve dnech 3. – 7. 7. 2019 v Kazani. Plavec KPS Ostrava Roman Procházka byl členem české výpravy juniorů. Ve svých disciplínách si počínal následovně:

11. místo, tedy v semifinále v disciplíně 100VZ, v čase 50,40, jen těsně zaostal za svým osobním rekordem a rekordem ČR. Přestože se jedná o skvělé umístění v nejobsazenější disciplíně mítinku (82 plavců z Evropy), tajně pomýšleli s trenérem Liborem Kohutem na finále, takže výsledek je zklamáním.

Libor Kohut: „V disciplíně 50 VZ Romanovi nevyšlo téměř nic, dohmat i start byly totálně zpackané, takže i konečné 29. bylo obrovským zklamáním“.

V poslední disciplíně si však Roman zlepšil náladu, když se významnou měrou podílel na dorosteneckém rekordu ČR ve štafetě 4 x 100 PZ, skvělé bylo i celkové 5. místo, jen 22 setin za 3. místem v této disciplíně.

Libor Kohut: „Teď nás čeká krátký odpočinek, na který naváže tvrdá příprava na srpnové Mistrovství Světa juniorů v Budapešti. Oba pevně věříme, že forma bude výrazně lepší“