Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Ostravští veteráni byli opět skvělí

Na 150 borců z Alžíru, Belgie, Česka, Maďarska, Polska, Rumunska, Srbska, Ukrajiny a hostitelského Slovenska se ve dnech 6. -7. 7. 2019 sešlo na III. ročníku ARENA SLOVAKIA SWIMMING MASTERS CUP ´19. Nechyběli zde ani veteráni z KPS Ostrava, které na východ Slovenska vyslalo 4 reprezentanty ze sekce Masters. Předcházející 2 ročníky se uskutečnily v Šamoríně, ale letos se závody přesunuly do zrekontruované slovenské národní kulturní památky areálu Kúpaliska Červená hviezda Košice.

Nejpilnější sběratelkou cenných kovů z naší výpravy se stala Andrea Gřegořová, která se přihlásila k 7 individuálním startům a obou mixovým štafetám. Výsledek? 2 stříbrné a 3 bronzové individuální medaile a navrch 2 zlaté ze štafet. Jelikož ani zbytek týmu ve složení Sylva Hajduková, Petr Stiller a Robert Havlíček se nenechal zahanbit, tak jsme pro náš klub získali celkem 8 individuálních medailí, 2 zlaté ze štafet, spoustu „novodobých“ osobních rekordů a chuť do další tréninkové práce.

 Na závěr je třeba vyzdvihnout obětavost Petra Stillera, který přicestoval do Košic zraněný. Čerstvě rozříznutý a zašitý prst by byl pro každého plavce jistě důvodem k tomu, aby zůstal doma, ale týmový duch a štafety donutily našeho sprintera startovat, trpět při každém skoku, obrátce i dohmatu, nehledě na nechtěný kontakt prstu ozdobeného nitěmi s lajnou.

Sekce „masters“ se těší na další setkání na závodech, které je plánováno opět na Slovensku, tentokrát ve dnech 12. - 13. 10. 2019 v Žilině.