Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Roman Procházka se zúčastnil Mistrovství Světa Juniorů

MSJ se zúčastnil plavec KPS Ostrava Roman Procházka.

Zpráva od trenéra pana Libora Kohuta: "Až druhý den soutěži MSJ v Budapešti se Roman představil ve své první disciplíně a tou byl 200 volný způsob. Přestože celá příprava směřovala k jeho hlavní trati 100 VZ, tak si Roman vedl přímo znamenitě, protože časem 1:51,36 si vytvořil nový osobní rekord a své předchozí maximum překonal o téměř 2,5 sec. Je to velký příslib do dalších startů.

  1. na MSJ:
    "Roman se dnes představil na 50 kraul, který mu vůbec, stejně jako v Kazani, nevyšel. Čas 23,67 je zklamáním a všichni věříme, že se Romanovi v dalších disciplínách povede tak, jako včera na dvoustovce."
  2. den MSJ:
    " Roman si po nevydařeném čtvrtku vylepšuje náladu, kdy si nejdříve utvořil osobák na 50 motýl časem 25,38 a pak finišoval ve štafetě 4x200 kraul. Štafeta ve složení Kuba Štemberk, Adam Hlobeň, Sbastian, Luňák a Roman předvedla perfektní výkon a časem 7:22,48 vytvořila nový seniorský rekord ČR a postupuje do odpoledního finále z vynikajícího 5.mista, které ve finále obhájili. Rychlejší již byly jen štafety plaveckých velmocí - USA, AUS, RUS a BRA."
  3. den MSJ:
    Roman se dnes představil ve své poslední individuální disciplíně - 100 kraul. Přestože Roman moc, moc chtěl, tak se to nepovedlo. Zůstal těsně za branami semifinále - 18. místo a čas 0:50,81.

Přestože se Romanovi nepodařilo splnit to, co si před závodem předsevzal, jedná se o velmi výrazný úspěch dalšího ostravského plavce.