Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Mistrovství ČR žactva

Ve dnech 7. a 8. prosince 2019 proběhla Mistrovství ČR 12, 13 a 14 letého žactva. Ostravští plavci zaznamenali na těchto závodech velmi výrazné úspěchy.

V ročníku 2006 dokázal Jakub Jan Krischke obhájit všech 6 titulů Mistra ČR a k tomu přidal 2 Rekordy ČR ve své kategorii a to v disciplínách 100 znak a 100 volný způsob.

V kategorii o mladší, tedy ročníku 2007 se stal nejúspěšnějším plavcem Samuel Hübscher. Vybojoval 5 zlatých medailí a jednu stříbrnou medaili, k nim přidal Rekord ČR v disciplíně 400 polohový závod. Klára Hrochová vybojovala 3. místo v disciplíně 100 prsa. Ostravští plavci na tomto mistrovství dokázali zvítězit v pěti ze šesti štafet (kraulová a polohová – chlapci, děvčata + 2 mixové – 2 chlapci a 2 děvčata), které byly součástí programu mistrovství, šesté zlato jim uniklo díky diskvalifikaci za předčasný odskok.

V nejstarší žákovské kategorii vylovil dvě zlaté medaile Tobias Kern v prsařských závodech na 100 a 200m, výkon na stometrové trati se stal rekordem ČR 14letých. Stříbrnou a bronzovou medaili si dovezl také Milan Semera, dvě bronzové medaile získala Kateřina Fuková, jednu stříbrnou Vítězslav Raszka. Dvě chlapecké štafety, polohová a kraulová se umístily na druhé příčce.

Celkově získali plavci KPS Ostrava na žákovských mistrovstvích ČR 18 zlatých, 7 stříbrných a 4 bronzové medaile.

Jan Pala