Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Mistrovství Evropy juniorů, ...TELECOM 2021

Ve dnech 6. - 11. 7. 2021 se v Římě konalo Mistrovství Evropy juniorů v plavání, na které se kvalifikovala také plavkyně Klubu plaveckých sportů Ostrava Natálie Tužilová. Pro Natálii to byla první akce podobného druhu, kdy splnění limitu bylo samo o sobě velkým úspěchem, vezmeme-li v úvahu složitost podmínek (proticovidová opatření znemožňující souvislý trénink) v kterých se musela připravovat.  Nejlepšího umístění dosáhla ve své hlavní disciplíně na 50 motýl, kdy obsadila 17. místo a jen jedna setina chyběla k postupu do vytouženého semifinále. V dalších vedlejších disciplínách se již pohybovala daleko od bran SF (viz. níže).

100 motýl 51.místo

100 volný způsob 52. místo 

50 volný způsob  50. místo

100 znak  48. místo

Hodnocení trenéra Libora Kohuta:

„S Natkou jsme si na začátku sezony vytkli hlavní cíl a to kvalifikovat se na Mistrovství Evropy juniorů, aniž bychom tušili jak složité podmínky k jeho splnění budeme mít. Cíl jsme nakonec splnili a účast v semifinále bylo tajné přání, které se nám bohužel nepodařilo dosáhnout.  Přesto jsem s Naty spokojen, protože jsme na toto mistrovství jeli především sbírat zkušenosti, které by měla zúročit v následujících letech a já věřím, že to se nám povedlo.“

O víkendu se také uskutečnil Mezinárodní plavecký mítink ve slovinské Radovljici, TELEKOM 2021, kterého se zúčastnilo více než 20 ostravských plavců. Největší úspěch zde zaznamenal nejrychlejší plavec ČR Roman Procházka, který se stal celkovým vítězem mítinku v soutěži součtu několika plaveckých disciplín.