Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Ostravští Masters na VC Brna

33. Velká cena Brna, 5.3.2022 - Sprinterský pětiboj = padesátka každým způsobem a na závěr stovka polohově. No jo, ale když naši sprinteři zůstali doma a my ostatní na sprinty moc nejsme… Když tak nad tím dumám, tak na tratě 100 metrů a více zase nemáme vytrvalost, tak co s námi???

Takže na úvod bych začal závěrem: velice těsně atakujeme své „novodobé“ osobní rekordy. Pohledem do výsledků konstatuji, že rozhodčí mají rok od roku těžší ruku a nedaří se jim stopky zastavit včas! Taky by měli potrénovat. Slabou útěchou tohoto stavu je, že s postupujícím věkem a jen o desetinky pomalejším sprintem roste bodové ohodnocení našich výkonů tzv. masters body, kde se započítává skutečný věk a dosažený čas. Chabá útěcha. Stejně tak vyhlídka, že zakonzervováním výkonů na současných časech se za 30 až 50 let staneme mistry světa ve svých kategoriích.  

A jak si vedli Bedrunky & Bor(o)ci? Zasloužilým členům, vlastně spíš dlouholetým členům, bo zasloužilý je jen Mirek Poláček (dle svých slov nejlepší předseda klubu), jsem se věnoval už v úvodu. Po jednom osobním rekordu si zaplavaly jen Sylva (50M) a Andy (100PZ). Zato nováčci v barvách teamu si novodobých rekordů udělali spoustu. Třeba Míša Trilcová s Jirkou Venglářem si oba vytvořili v rámci pěti odplavaných disciplín pět rekordů! Vůbec nevadí, že ve většině disciplín startovali poprvé. Každý začátek je lehký… v tomto směru.

Na bazéně jsme se potkali s Honzou Holaníkem, rovněž odchovancem našeho rodného klubu a implantovali jej mezi nás. On teď sice reprezentuje Frýdek, nebo Místek, ale fajně jsme pokecali a povzbuzovali ho stejně jako by byl náš. Když on tam byl tak sám, borok. Ale boje ve vodě s ním byly na ostří nože!

Hlavní rozhodčí byla Hanka Netrefová, se kterou se většina z nás potkávala v bazénu ještě pod dívčím jménem Černá. Ale to byla oproti nám PANÍ ZÁVODNICE (Evropská šampionka, několikanásobná medailistka ME, účastnice třech OH a držitelka 129 titulů mistryně ČR, jak jsem mi poradili strýček Gůgl a tetička Wiki), takže není divu, že si nás nepamatuje, bo jsme byli o 30kg mladší. Ale pořád je to moc milá holka. Dokonce jsem za ní zašel, aby nediskvalifikovala našeho Jirku V. za jeho velice neortodoxní pojetí plaveckého způsobu prsa. Říkala, že ho sice nediskvalifikuje, ale říct mu to musí. A taky mu to pěkně vytmavila!!! Ale se svým milým úsměvem. Prostě zlatá holka … ale mizerná rozhodčí Děkujeme, Hanko! :-*

 Hezky to odsýpalo a tak jsme se rozloučili ještě za světla. Mirek se svou věrnou fanynkou a manželkou Miluškou odjeli do Zlína, Honza do Brušperka, Vengláři Iva s Jirkou zůstali v Brně za účelem oslavy narozenin tatínka a my ostatní vyrazili do dom. Cesta byla krátká, nebo to bylo tou dobrou náladou, která v autě panovala?