Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Družstvo ostravských žen zvítězilo v plavecké lize

O víkendu, 19. – 20. března 2022 se v Českých Budějovicích konalo Finále Mistrovství ČR družstev, tedy finále I. a II. plavecké ligy.

Ostravským ženám se po třech letech podařilo získat ligový titul a porazit favorizovanou Plzeň. O definitivním vítězství rozhodla až závěrečná štafeta, ve které naše plavkyně porazily štafetu právě z Plzně. O celkovém vítězství tak rozhodl jediný bod, což je v celkovém součtu 415 bodů velmi ojedinělé.

Naše družstvo žen se k přípravě na samotný závod postavilo velmi zodpovědně. Závodnice si 2 dny před závodem uspořádaly vlastní teambuildingovou akci, na které si vyrobily vlastní vlajku a napekly spoustu sladkostí pro další ostravské týmy. (finále se ještě zúčastnilo družstvo mužů a v II. lize družstvo žen B).

Od prvních disciplín boj o vítězství sváděla boj pouze 2 družstva- Plzeň a Ostrava, většinu času vedla Plzeň, ale Ostrava se vždy dokázala dotáhnout, nebo jí na chvíli lehce přeskočit. Nakonec o všem rozhodla závěrečná kraulová štafeta. Před štafetou jsme na Slávii Plzeň ztráceli 5 bodů, a jelikož rozdíl mezi 1. a 2. místem je 6 bodů, byl náš úkol jasný – zvítězit. Toto se nakonec povedlo o pouhých 90setin.

Za zmínku také stojí to, že průměrný věk našich plavkyň, které se postaraly o zisk titulu, ještě nepřesáhl 18 let a jednalo se tak o třetí nejmladší tým, který se v tomto roce účastnil finále. Do příštích let je to velmi slibná pozice pro další boje o titul.

V letech 2012–16 získaly ostravské plavkyně pět mistrovských titulů v řadě. Šesté vítězství přidaly ostravské ženy v roce 2019. Velmi srdnatě bojovali v I. lize také muži.  Konečné 5. místo sice trochu zabolelo, ale vzhledem k to mu, že to, jim na 3. místo bude chybět pouhých 10 bodů, opravdu nečekali. Skvělé je také umístění družstva žen B v druhé lize, kde se jim podařilo vybojovat 3. místo

Celkem vybojovali ostravští plavci v soutěži družstev v letech 2007-2021 již sedmnáct medailí.