Menu

Navigace

Jeden duch, jeden tým, jedno vítězství!

 

Aktuality a zajímavosti z klubu

Mistrovství ČR juniorů a dospělých

Od čtvrtku do neděle, 24. – 27. 11. 2022, se v Plzni konalo Zimní mistrovství ČR juniorů a dospělých. Za Klub plaveckých sportů Ostrava se závodů zúčastnilo 27 plavců. Toto mistrovství je vrcholem sezóny roku 2022 na krátkém bazéně, proto se na něj naši plavci velmi precizně připravovali. Po letní přípravě absolvovali soustředění v zahraničí, několik přípravných závodů a na vrchol sezóny se připravili dokonale.

Účastník Mistrovství světa juniorů, které se v létě konalo v peruánské Limě, Tobias Kern, se svými výkony zařadil mezi nejlepší závodníky mistrovství, jeho výkony byly na velmi vysoké úrovni a tím nejvýraznějším bylo vítězství v závodě 100 volný způsob, jak v kategorii juniorů, tak v kategorii dospělých. Jeho přiblížení k českému rekordu je už velmi vysoké.

Stejným způsobem oslnila svými výkony naše plavkyně Vanda Švidrnochová, účastnice Evropského olympijského festivalu mládeže v Bánské Bystrici. Přestože je svým věkem Vanda zařazena do kategorie mladších juniorek, dokázala zvítězit také v kategorii OPEN, tedy dospělých a stala se mistryní ČR v disciplíně 200 znak.

Skvělé výkony podávali také další medailisté, čeští reprezentanti z řad plavců našeho klubu.

Díky nadstandardním podmínkám na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových, a také díky pravidelné podpoře Statutárního města Ostravy a Moravskoslezského kraje, dokážeme našim plavcům zajistit skvělé tréninkové zázemí, dostatek přípravných závodů a soustředění. Toto vše se pozitivně projevuje na jejich výkonech, které mají již mnoho let neustále stoupající tendenci. Ostravu a náš klub, volí jako své další působiště nejen plavci z našeho kraje, resp. Moravy, ale Klub plaveckých sportů Ostrava si mnohdy zvolí také plavci ze vzdálenější krajů a měst

Počet medailí

57 medailí

23 zlatých

18 stříbrných

16 bronzových