Roman Procházka překonal rekord ČR, Ondřej Slavík plnil limity ...

Od pátku de neděle, 6. – 9. 4. 2023 se v Nizozemském Eindhovenu konal Qualification Meet, čtyřdenní plavecký závod na kterém se představil vysoký počet českých plavců.

Bojovalo se o limity na MEJ, na MSJ, na MEU23 a na MS v japonské Fukuoce, které se bude konat již za 98dní.

 Za KPS Ostrava se tohoto vysoce kvalitního závodu zúčastnilo 5 plavců.

 V neděli v podvečer to našim plavcům přece jen vyšlo. Roman Procházka vymazal desetiletý český rekord Tomáše Plevka Na 50m VZ. Roman zaplaval nový český rekord v čase 0:22,62 a tím splnil limit na ME U23.V silné konkurenci obsadil 5. místo.

Junior Ondřej Slavík ve finále open na 50m motýlek splnil limit na MSJ i MEJ výkonem 0:24,46 obsadil vynikající 6. místo. V loňském roce plaval finále na EYOF a letos si to rozdá se silnějšími soupeři.

Ve finále B na 50m VZ Ondřej zaostal těsně za limitem (3 setiny).

  

Trenér Libor Kohut dodal:

„Jsem spokojen, Ondřej úkol splnil a jsem rád, že má splněný i limit MSJ. No a na juniorský rekord si ještě chvíli počká. Jsem moc potěšen, že Roman zaplaval po dlouhé době opět velmi kvalitní výkon, český rekord je opravdu vynikající."

Oběma klukům i jejich trenérovi Liboru Kohutovi patří velká gratulace.

 Ondřej Slavík

„Jsem velmi rád, že se mi podařilo v Eindhovenu na kvalifikačních závodech splnit limit na MEJ a MSJ na 50M. Lhal bych, kdybych řekl, že to bylo snadné. Byla to dřina stálo za to! Aby to klaplo, musí se potkat plavec s chutí trénovat a najít dobrého trenéra. Když se to spojí, potom to funguje a jsou úžasné výsledky“.

 Roman Procházka

„Na mé moznosti se mi povedl start a dokázal jsem se i po výjezdu držet s klukama, na vode jsem postupem padesátky šel dopředu a z 8. místa se mi podařilo udělat 5. místo a k tomu český rekord a limit na ME. Pocitově se mi to jelo dobře, jsem spokojen. Vážím si práce a trpělivosti, kterou se mnou má můj trenér, Libor Kohut a naší skupiny. Jsem rád, ze můžu trénovat v Ostravě“.

Roman Procházka překonal rekord ČR, Ondřej Slavík plnil limity ...

Podporují nás

Statutární město Ostrava
Moravskoslezský kraj
Ostravské vodárny a kanalizace
Český svaz plaveckých sportů
Národní sportovní agentura
Autoškola Semera
MORAVEC - Kvalitní ponožky
Řeznictví Tichý
TYR
GHH-BONATRANS - Pioneers of wheelset solutions
ICS Technology World